Redakční systémy

Systémy pro správu webového obsahu publikovaného většinou s chronologickým řazením. Tedy weblogy, magazíny a jiná nepřetržitě vycházející média.

WordPress

Logo WordPress

WordPress je svobodný open source blogovací publikační systém napsaný v PHP, používá databázi MySQL. Je určen především pro psaní weblogu, či jiného webového magazínu a mezi bloggery je také velmi oblíbený.

WordPress MU

Slouží ke správě více oddělených administrací (weblogů) se společnou administrátorskou správou. Je možné jej tedy použít jako blogovací systém pro více uživatelů s vlastními weblogy.

S vydáním verze WordPress 3.0 dne 17.6.2010 došlo ke spojení klasického WordPressu a WordPressu MU do jednoho projektu. MU se již nepoužívá a síť webů lze instalovat i na klasickém WordPressu.

Drupal

Drupal je systém pro správu obsahu, který původně napsal Dries Buytaert. Umožňuje tvorbu internetových časopisů, blogů, internetových obchodů a jiných komplexních systémů. Je naprogramován v jazyce PHP, používá databázi MySQL, nebo PostgreSQL.

Joomla!

Joomla

Joomla! je redakční systém naprogramovaný v jazyce PHP a používající databázi (možno MySQL). Vládne jednoduchostí, ale zároveň má některé pokročilé funkce, které usnadňují správu i velkého webu.

Textpattern

web/red.txt · Poslední úprava: 2011/07/17 00:00 (upraveno mimo DokuWiki)
www.chimeric.de Valid CSS Driven by DokuWiki do yourself a favour and use a real browser - get firefox!! Recent changes RSS feed Valid XHTML 1.0