Warez

Warez je termín počítačového slangu označující autorská díla, se kterými je nakládáno nelegálně, zejména v rozporu s autorským právem. Slovo bylo vytvořeno z anglického slova wares (zboží, zřejmě v souvislosti se slovem softwares) způsobem tzv. leetspeaku. Podle druhu bývá někdy warez rozdělován na gamez (počítačové hry), appz (aplikace), crackz (cracky) a také moviez (filmy).

V Česku je kopírování a šíření autorských děl bez povolení autora trestný čin, který se trestá odnětím svobody až na dvě léta (nebo na šest měsíců až pět let pokud tak pachatel konal ve značném rozsahu) nebo peněžitým trestem nebo propadnutím věci.

Tato stránka se nezabývá šířením autorsky chráněného software. Ukazuje možnosti a odkazuje na zdroje, kde lze nelegální kopii nějakého programu získat.

Legální Windows

Hlásí váš Windows, že jste se stali obětí počítačové kriminality a že si máte zakoupit plnou verzi produktu? Máte 2 možnosti: systém zakoupit, nebo se hlášky zbavit a systém legalizovat.

warez/start.txt · Poslední úprava: 2011/07/17 00:00 (upraveno mimo DokuWiki)
www.chimeric.de Valid CSS Driven by DokuWiki do yourself a favour and use a real browser - get firefox!! Recent changes RSS feed Valid XHTML 1.0