Tvorba webu

Na této stránce najdete software použitelný pro tvůrce webových stránek, který se nehodí do jiné kategorie. Mezi používané programy patří totiž i FTP klienti, grafické editory a další nástroje.

Editory

PSPad Editor

Logo PSPad

Editor pro programátory, vhodný právě pro psaní textů v HTML. Ulehčí práci, je jednoduchý a přitom obsahuje užitečné funkce, které jinde nenajdete.

Boss HTML Code

Boss HTML Codeje určen pro úplné začátečníky, kteří se pustili do ručního psaní HTML dokumentů. To se sice tak často nevidí, ale díky tomuto nástroji to bude naprostá hračka. V aplikace je rovnou integrován internetový prohlížeč, který zobrazuje právě psaný kód ve finální podobě. Program zatím bohužel nepodporuje CSS a PHP.

PHP Fusion

PHP Fusion je další jednoduchou ulititou pro vytvoření vašich webových stránek. Aplikace se tváří jako redakční systém, který se pouze nahraje na server a po jeho spuštění můžete provádět nastavení a samotnou tvorbu vašeho webu. Systém je tvořen pro úplné začátečníky, ale i přesto nabídne při tvorbě velké možnosti nastavení.

HTML Editor

Jak název této aplikace naznačuje, jedná se o HTML Editor, který slouží pro vytváření webových stránek. Po spuštění vás čeká přehledné pracovní prostředí, které je doplnění spoustou ikon s možným nastavení. Program podporuje CSS styly a XML. HTML Editor je kompletně v českém jazyce a ke kompletnímu dotvoření vašeho webu vám bude nápomocna spousta integrovaných doplňků (obrázky, apod.)

Domovský web: http://editor.2b.cz

Generátory

Jalbum

Program na tvorbu statických fotogalerií, dokáže sám od sebe vytvořit stránky s miniaturami ve stylu, který sami vybereme. Pokročilejší uživatelé si mohou upravit styl podle svého.

Instalátor není v češtině.

Download: Verze 7.1.exe
Domovský web: http://jalbum.net/

Gallery Maker

Gallery Maker je zajímavé freeware řešení pro tvorbu fotogalerií na vaše webové stránky. V přehledném menu si pomocí předem nadefinovaných funkcí a vašich fotografií vytvoříte fotoalbum dle vašeho gusta. Aplikace umožňuje výslednou galerii vyexportovat do souborů html, které můžete zakomponovat do vašeho webu. Program je v českém jazyce.

Domovský web: http://www.smitka.org

Google Sitemap Offline generátor

Program Google Sitemaps Offline Generator umožňuje jednoduchým způsobem generovat soubor SITEMAP.XML pro službu Google Sitemaps. (Nyní i Seznam.cz)

Poznámka: program je ve slovenském jazyce

Zajímavé drobnosti

Xenu

Kontrola správně napsaných odkazů (jejich existence) na webových stránkách. Program je v angličtině, má však jednoduché, intuitivní ovládání. Zkontroluje existenci obrázků, interních i externích adres, je možné kontrolovat celou URL adresu, nebo složku s webem na lokálním disku.

RemDiak

Odstranění diakritiky ze jmen souborů v zadaném adresáři (i včetně podadresářů), odstraní z názvů podtržítka a mezery, nahradí podtržítka mezerami a naopak.

Download: remdiak.zip
Domovský web: http://www.pspad.com/

Wysiwyg editory

Editory, které vytvářejí zdrojový kód automaticky na základě akcí uživatele (psaní textů atd.) WYSIWYG je akronym anglické věty „What you see is what you get“, česky „co vidíš, to dostaneš“. Tato zkratka označuje způsob editace dokumentů v počítači, při kterém je verze zobrazená na obrazovce vzhledově totožná s výslednou verzí dokumentu. Problém těchto editorů je v tom, že generují velmi nízkou kvalitu zdrojového kódu a proto jsou mnohými lidmi zatracovány.

NVU editor

Možno psát i přímo zdrojový kód, nebo využít wysiwyg editaci, využít přímého náhledu a zabudovaného FTP klienta pro odesílání stránek na server.

Easy editor

Editor pro začátečníky i pro pokročilé. Obsahuje mnoho funkcí, jako např. seznam HTML tagů, javascripty, editor CSS, nabízí též wysiwyg rozhraní, stejně jako možnost psát rovnou zdrojový kód a funkci „Náhled“, jak bude výsledná stránka vypadat v prohlížeči.

Přehrávače videa pro webové stránky

Neternity Flash Media Player

Univerzální webový přehrávač videa ve formátu flv, mp4 (a další v kodeku H.264), audio souborů ve formátu mp3, swf souborů a obrázků gif, jpg a png.

Kromě standardních funkcí přehrávání videa je tento přehrávač jediněčný tím, že je možné ho libovolně konfigurovat, měnit vlastnosti přehrávání a chování přehrávače. Každý si může zdarma vytvořit též vlastní podobu přehrávače (skin). Veškeré vlastnosti i skin je možné měnit pomocí XML souborů (k dispozici je i podrobná dokumentace v češtině a angličtině).

Umí přehrávat též RTMP (RTMPT) streaming video, video reklamu, zobrazovat reklamní bannery a umí toho mnoho dalšího.

Přehrávač videa je určen pro webové stránky a portály.

tvorba_webu/start.txt · Poslední úprava: 2011/07/17 00:00 (upraveno mimo DokuWiki)
www.chimeric.de Valid CSS Driven by DokuWiki do yourself a favour and use a real browser - get firefox!! Recent changes RSS feed Valid XHTML 1.0