Šifrování dat

Filecryptor

Program slouží k zašifrování libovolných dat v OS Windows. Ty pak chráníme heslem, které si zvolíme. V programu jsou zabudovány spolehlivé šifrovací algoritmy Blowfish a Cast128, které zaručí velkou úroveň ochrany vašich dat. Vhodný např. při posílání citlivých informací elektronickou poštou.

TrueCrypt

Funguje jako virtuální pevný disk zašifrovaný silnými algoritmy. (Můžeme si vybrat jakými.) Vytvořením disku vznikne ve soubor, k němuž lze přistupovat pouze po zadání námi zvoleného hesla a lze na něm pracovat stejně jako na klasickém harddisku.

Code Master

Code Master slouží pro zakódování a dekódování vámi zadaného souboru. Aplikace kromě pár tlačítek nemá skoro žádné další nastavení. Jeho síla tkví v silném šifrování, které nebylo zatím žádným dalším programem rozlousknuto. Aplikace je zcela zdarma pro jakékoliv používání a je v českém jazyce.

Domovský web: http://www.truecrypt.org/

Kodér

Kodér je český a volně dostupný software, který slouží pro zakódování požadovaného souboru. Po výběru souboru zadáte pouze heslo a aplikace se postará o zbytek. Program využívá neprolomené šifrování. Aplikace není třeba instalovat, tudíž se hodí jako výborný šifrovací nástroj na váš usb flash disk.

X-key Lite

Další výkonný šifrovací nástroj se jmenuje X-key Lite. Program umí zašifrovat a dešifrovat zvolené soubory. Jeho předností je především rychlost, tudíž není problém provést šifrování u velkých souborů. Program není třeba instalovat a celé prostředí je lokalizováno v českém jazyce.

ENIGMA Crypter

ENIGMA Crypter není zcela typický a neprolomitelný software pro vaše data. Jedná se aplikaci využívají šifrování ENIGMA, které je známé již z druhé světové války. Pomocí aplikace si tak můžete nechat dekriptovat staré dokumenty, nebo prostě vytvářet vlastní s tímto šifrováním. Celá aplikace je v češtině.

Shiff

Aplikace Shiff přináší opět něco netradičního do oblasti šifrování souborů. Program šifruje vámi napsaný text, který podle vámi speciálně nastavené definice zašifruje. Příjemce na druhé straně může vaší textovou zprávu rozšifrovat pouze pokud bude znát vaší šifrovací definici. Aplikace je zcela zdarma a v českém jazyce.

Domovský web: http://mataddan.ic.cz
sifra/start.txt · Poslední úprava: 2011/07/17 00:00 (upraveno mimo DokuWiki)
www.chimeric.de Valid CSS Driven by DokuWiki do yourself a favour and use a real browser - get firefox!! Recent changes RSS feed Valid XHTML 1.0