Nástroje pro webmastery

Tvůrci i správci webových stránek mohou využít mnoho webových aplikací, které jim prozradí vše o návštěvnosti, kvalitě webu a dalších skutečnostech s webem souvisejících.

BrowserShots

Browsershots vytvářejí screenshoty stránek ve zvolených prohlížečích. Když zadáte stránku, bude přidána do fronty ke zpracování. Několik spravovaných strojů otevře web ve svém prohlížeči, poté vytvoří screenshot a zašlou jej na centrální server. Tam si jej můžete později vyzvednout.

Měření návštěvnosti

Google Analytics

Analytics z dílny Google, to je komplexní řešení pro získání dat nejen o jednotlivých přístupech návštěvníků. Lze jej propojit s reklamním programem Google AdSense, sledovat odkud lidé přišli, jak se na stránkách pohybovali a jestli se dostali tak, kam jsme je dostat chtěli (tedy třeba k nákupu v e-shopu). Pomocí detailní analýzy tak třeba zjistíme, v jakém kroku jsme o zákazníka přišli.

Měření dostupnosti serverů

Měří dostupnost webových stránek, zpracovává statistiky. Ve verzi zdarma každých 15 minut ověří, zda je stránka dostupná.

Webmaster Tools

Google se snaží poskytovat co nejvíc služeb webmasterům a pracovat s nimi na kvalitním procházení a indexování webových stránek.

Online FTP klient

Pravděpodobně nejkvalitnější alternativu k běžným desktopovým FTP klinetům nabízí net2ftp. Je i v češtině.

Generátor ikonek 80x15 Brilliant Button Maker

Tento nástroj umožňuje nastavit a vygenerovat ikonku o rozměrech 80x15px. Stačí nastavit rozměry jednotlivých částí a jejich barvy.

Ukázka ikonky:

http://www.lucazappa.com/brilliantMaker/buttonImage.php

Generátor Favicon.ico

Generování ikonek webu zobrazovaných například jako součást adresní lišty prohlížeče. Tento nástroj dokáže generovat malou ikonku správných rozměrů i z velkého obrázku.

http://www.favicon.cc/

online/web.txt · Poslední úprava: 2011/07/17 00:00 (upraveno mimo DokuWiki)
www.chimeric.de Valid CSS Driven by DokuWiki do yourself a favour and use a real browser - get firefox!! Recent changes RSS feed Valid XHTML 1.0