Command disabled: index

Obsluha a ovládání počítače

Souborové manažery (správce souborů)

FreeCommander

Logo FreeCommander

Mezi jeho funkce patří např. komprimace souborů, snímání obrazovky nebo aktivního okna, zobrazování obrázků a mnoho dalšího.

Gekko Manager

Gekko Manager je další z řady volně dostupných souborových manažerů, který vám nabídne práci ve dvou přehledných oknem. K práci vám nebude chybět ani FTP klient a utilita pro komprimování souborů. Další funkcionality jsou standardní pro tyto manažery. Aplikace je v češtině.

Domovský web: www.gekkomanager.com

Tommander

Tommander je velmi jednoduše zpracovaný a designově vypadající souborový manažer, který sází spíše na praktičnost a snadný přístup, než na bohatou funkcionalitu. Ve dvou pracovních oknech naleznete pouze základní funkce pro práci se soubory. Umožňuje ale zobrazení obrázků, nebo náhledy dokumentů. Aplikace je kompletně v českém jazyce.

Domovský web: http://tommander.ic.cz

NGM

NGM je freeware produkt, který je k dipozici i v placené, funkčně lépe vybavené verzi. Pro vaše domácí použití a základní práci se soubory (kopírování, mazání, vytváření, apod.) vám ale jistě bude postačovat tato česká verze programu, která se svým designem velmi blíží Norton Commanderu.

Domovský web: www.ngm.cz

PD-Utils

PD-Utils vzešel z české vývojářské dílny a je to další souborový manažer, který sází především na svojí jednoduchost. Program je pouze v češtině a kromě základních standardních funkcí vám téměř nic jiného nenabídne. Jedinou speciální funkcionalitou je zobrazování systémových informací Windows.

Domovský web: www.dxradio.cz

Diskman

Aplikace Diskman na první pohled sice vypadá jako většina běžných souborových manažerů, ale jeho síla je skryta v bohatších funkcích určených pro náročnější uživatele. Velmi dobře umí pracovat se zabezpečením a šifrováním dat, obsahuje vlastní prohlížeče obrázků a kódů a spousta dalších funkcí. Aplikace je v českém jazyce.

Domovský web: http://mujweb.cz

Soma

Tato aplikace je určena pro základní práci se soubory. V celém programu se budete pohybovat a orientovat ve dvou klasických oknech. Soma vám nabídne pouze základní funkce a k tomu jenom se soubory, takže na FTP klienta a další funkcionality můžete zapomenout. Přesto má tento česky vypadající software přínos především pro začínající uživatele.

Domovský web: http://farao.czweb.org

Commander

Commander je z řady manažerů, který stojí jistě za zmínku. Ve dvou oknech vám bude nabídnuto poměrně velké množství funkcí, od FTP klienta, prohlížeče obrázků, práci se soubory až po vlastní komprimační utilitku. Aplikace je sice v anglickém jazyce, ale svým intuitivním ovládáním bude vhodná pro každého uživatele.

WorkSoft Navigator

WorkSoft Navigator je další ze souborových manažerů, který pracuje ve dvou oknech, nabízí FTP klienta, umí pracovat s komprimovanými soubory a má vlastní integrovaný prohlížeč obrázků. Tento ruský software obsahuje českou lokalizaci, takže se program stává velkou konkurencí pro často používaný FreeCommander.

Domovský web: www.sura.ru

Komprimační programy

7-zip

Logo 7-zip

7-Zip je komprimační program s vlastním formátem 7z, který je ve většině případech účinnější než formát RAR či ACE. O ZIPu nemluvě.

Zip Utilities

Jak samotný název napovídá, Zip Utilities je aplikace, která slouží pro práci s archivačními soubory ve formátu ZIP. Aplikace si z tímto formátem dokáže poradit v bohaté míře, takže zaheslování archivů, promazávání souborů v ZIPu berte u tohoto programu jako naprostou samozřejmost.

IZArc

IZArc je znám mezi uživateli jako velmi oblíbené freeware archivační software. Především díky počeštěnému jednoduchému prostředí, ve kterém se zorientuje i naprostý laik. Aplikace umí kromě jiného také opravovat poškozené soubory a poradí si s většinou používaných archivačních souborů (RAR, ZIP, apod.)

Download: www.izarc.org

ZipGenius

Aplikace ZipGenius nemá slovo Genius ve svém názvu pro nic za nic. Tento anglický software si dokáže poradit s více jak pětadvaceti nejpoužívanějšími zkomprimovanými soubory, takže můžete mít jistotu, že rozbalíte opravdu vše. Tato freeware verze je bohužel bez pověstného FTP klienta, který se objevuje pouze ve verzi Suite.

Download: www.zipgenius.it

ALZip

ALZip je aplikace, která je opět o krok před svojí konkurencí. Tento produkt vám nabídne kompatibilitu již se skoro čtyřiceti komprimačními formáty. Jeho preferovanou a oblíbenou funkcionalitou je možnost nalezení vašeho ztraceného hesla ke komprimovanému souboru. Heslování a promazávání zabalených souborů je samozřejmostí.

Download: www.altools.net

jZip

jZip je aplikace, která bude známá především uživatelům, kteří využívají komerční komprimační nástroje jako je WinRAR nebo WinZIP. Tím pádem je jednoduché pracovní prostředí zaručeno. Aplikace si poradí s nejzákladnějšími formáty pro kompresi, ale také i s ISO obrazem. Tento program bude jistě dostačujícím přínosem pro každého kdo má potřebu rozbalit nebo zabalit běžný zkomprimovaný soubor.

Download: www.jzip.com

ZipX

Zajímavý komprimační software ZipX nabízí uživatelům hned několik pracovních módů, ve kterých mohou pracovat s komprimovanými soubory ve formátu ZIP. Kromě běžného pracovního prostředí můžete také využít velmi zajímavé a jednoduché integrace ve Windows průzkumníkovi. Aplikace je zcela v češtině.

Make SFX

Jak samotný název aplikace Make SFX napovídá, tento program slouží pro vytváření SFX samorozbalovacích komprimovaných balíčků. Díky kompletně českému prostředí bude vytváření těchto balíčků velmi snadným úkonem. Své uplatnění nalezne také u vytváření instalačních balíčků.

Download: http://74.cz
obsluha/start.txt · Poslední úprava: 2011/07/17 00:00 (upraveno mimo DokuWiki)
www.chimeric.de Valid CSS Driven by DokuWiki do yourself a favour and use a real browser - get firefox!! Recent changes RSS feed Valid XHTML 1.0