Komunikace

Skype

Logo Skype

Telefonování po internetu, jednoduchá instalace, žádné složité nastavování. Stačí se jen zaregistrovat, zvolit si svou přezdívku a můžete volat kamkoli po světě zadarmo.

Raketu

Raketu je aplikace, která je svým designem a charakterem velmi podobná známému komunikačnímu nástroji Skype. Přes program můžete provozovat videohovory, používat VoIP telefonii, nebo využívat jeho služeb v podobě komunikačních protokolů ICQ a dalších, které podporuje. Celá aplikace je v češtině.

Domovský web: www.raketu.com

Hamachi

Hamachi je síťový software, který je vhodný spíše pro zkušenější uživatele. Pomocí aplikace si můžete vytvořit vlastní virtuální síť, přes kterou lze následně sdílet data, filmy, hudbu, apod. Hamachi obsahuje také velmi dobře popsaný návod, jakým způsobem tyto sítě vytvářet, vše samozřejmě v českém jazyce.

Domovský web: http://www.hamachi.cc

StrongDC++

StrongDC++ je jeden z mnoha volně dostupných prográmků, který slouží pro výměnu dat přes tak zvané P2P sítě. Aplikace je v češtině a přináší uživateli bohaté možnosti nastavení jak při samotném stahování, tak i sdílení dokumentů. Přes velké možnosti programu si aplikace zachovala velmi jednoduché a intuitivní ovládání.

Ares

V P2P sítích se můžete také pohybovat pomocí aplikace Ares, která je svým vzhledem, ale i nastavením velmi podobná aplikaci StrongDC++. Kromě běžných funkcí nastavování sdílení je možné také vytvářet virutální komunity a zapojovat se do diskuzí v chatovacích místnostech. Kromě základního nastavení není třeba provádět žádné další úkony.

Teamspeak

Teamspeak je aplikace, která nalezne uplatnění především u hráčů počítačových her, nebo u lidí, kteří potřebují provozovat hlasovou komunikaci přes internet. Princip fungování je na vytvoření virtuálního serveru, ke kterému se přihlásí zbývající účastníci diskuze. Aplikace je sice v anglickém jazyce, ale její nastavení by nemělo být složité ani pro začátečníka.

Windows Live Messenger

Windows Live Messenger je freeware utilita, která slouží pro komunikaci přes MSN protokol. Kromě klasického psaní jako v ICQ můžete využívat také propracované video hovory a spoustu zajímavých multimediálních ,,vychytávek“ při komunikaci. Windows Live Messenger nabízí v poslední verzi již velké množství funkcionalit a příjemné grafické prostředí.

Domovský web: http://get.live.com

IM klienti

Instant messaging je internetová služba, umožňující svým uživatelům sledovat, kteří jejich přátelé jsou právě připojeni, a dle potřeby jim posílat zprávy, chatovat, přeposílat soubory mezi uživateli a i jinak komunikovat.

ICQ

Logo ICQ

Je velmi oblíbený a tím pádem i velmi rozšířený komunikační protokol a zároveň název aplikace. Narozdíl od e-mailu s ní můžete komunikovat v reálném čase, pokud je tedy Váš protějšek on-line, (přihlášen). Lze posílat soubory, chatovat s více uživateli najednou, mluvit (hlasová komunikace), hrát hry, hledat další uživatele podle jejich čísla, nebo třeba podle e-mailové adresy.

Podrobnosti: Více o ICQ
Download: http://icq.centrum.cz/
Domovský web: http://www.icq.com/
Český web: http://icq.centrum.cz/

Pidgin

Pidgin (dříve Gaim) je jeden z multiprotokolových IM klientů. Jde o svobodný software vytvářený pod licencí GNU GPL.

Podporované protokoly/sítě: AIM, Bonjour, Gadu-Gadu, Google Talk, Groupwise, ICQ, IRC, MSN, MySpaceIM, QQ, SILC, SIMPLE, Sametime, XMPP (tento použijte pro Jabber), Yahoo!, Zephyr.

Podrobnosti Více o Pidgin
Download: http://pidgin.im/download/
Domovský web: http://pidgin.im

QIP 2005

QIP 2005 patří mezi velmi silné konkurenty často používaného ICQ. Jedná se o komunikační software, který komunikuje jak v síti ICQ, tak samozřejmě i v síti Jabber. Spousta uživatelů ho označuje jako ideální spojení aplikace ICQ a Mirandy, kteří patří ke špičce mezi těmito softwary.

Domovský web: http://pidgin.im

Miranda IM

Miranda IM je zcela ničím zásadním neodlišuje od klasický programů pro komunikaci po protokolu ICQ, Jabber a další. Jeho hlavní síla je v jeho jednoduchosti, která se projevuje také ve strohém designu. Vše lze ale samozřejmě dohnat pomocí stovek oficiálních pluginů. Takže si vykouzlíte svůj originální komunikační prostředek.

Domovský web: www.miranda-im.org

Trillian

Trillian je velmi oblíbený nástroj vytvořený ve stylu ICQ nebo Mirandy IM. Aplikace vám umožňuje používat několik ICQ účtů zároveň, používá propracovanější šifrování a pro designové fandy nabízí možnost si svůj komunikační software upravit pomocí spoustu volně dostupných skinů. Program lze dovybavit i český jazykem.

Domovský web: www.trillian.cc

SIM - Simple instant messenger

Tento český komunikační nástroj je postav na velmi jednoduchém modelu. Jeho ovládání tedy zvládne opravdu každý. Podporuje šest nejpoužívanějších protokolů jako je ICQ, AIM, Jabber a další. Kromě psaní vám také umožní vybraným kontaktům zasílat textové zprávy SMS přes jednoduché rozhraní.

Domovský web: sim-im.berlios.de

Jabbim

Jabbim je software vytvořený českými uživateli, takže jeho rozhraní samozřejmě naleznete také v češtině. Program je primárně určen pouze pro komunikaci v Jabber sítích. Toto omezení je ale nahrazeno spoustou zajímavých a užitečných funkcionalit, jako je posílání SMS zpráv, změna vzhledu a především rychlost samotné aplikace.

Domovský web: www.jabbim.cz

Gajim

Gajim je velmi jednoduchý komunikační nástroj podobný Jabbimu. To znamená, že jeho využití naleznete také pouze v Jabber sítích. Jeho jednoduchý, ale velmi líbivý vzhled je doplněn také jenom základními funkcemi. Aplikace bude určena jistě pro nenáročné uživatele této sítě. Software je v češtině.

Domovský web: www.gajim.org

E-mail klienti

Thunderbird

Logo Thunderbird

Mozilla Thunderbird je poštovní klient, který vám nabízí příjemné uživatelské prostředí a řadu pokročilých funkcí.

eM client

eM client je počeštěný poštovní software, který je kompromisem aplikací Microsoft Outlook a Mozilla Thunderbird. Jeho základní funkce jsou jistě plně dostačující: možnost zasílání a výběr pošty, kalendář a úkolovník. Prostředí tohoto programu také nabízí využít integrovaného instant messengera.

Domovský web: http://cz.emclient.com

Mailer

Mailer byl vytvořen českým autorem a důraz byl kladen především na jednoduchost a praktičnost. Pomocí softwaru budete schopni vybírat několik svých emailových schránek najednou a stažené zprávy budete moci organizovat v libovolném množství složek. Kromě poštovní klienta tato aplikace nenabízí žádné další kancelářské doplňky.

Seznam Pošták

Seznam Pošták je spíše než poštovní klient aplikace, která kontroluje poštu na vašich českých emailových serverech a o nové příchozí poště vás informuje v dolní liště nenápadnou ikonou poštovní obálky. Mezi podporované poštovní servery samozřejmě patří seznam.cz, centrum.cz, volny.cz.

Domovský web: software.seznam.cz

IncrediMail XE

IncrediMail XE je anglický poštovní klient, který je svým vzhledem a funkcionalitou velmi podobný dobře známému Outlooku Express. Jeho funkce jsou téměř totožné, takže navíc možná zaregistruje pouze zajímavé 3D animace při práci s klientem, které jsou bohužel vykoupeny vyššími hardwarovými nároky.

Domovský web: www.incredimail.com

Gmail Notifier

Další velmi zajímavá poštovní aplikace, který slouží ke kontrole došlé pošty na váš gmail účet. Program běží v pozadí a nově příchozí zprávy se vám zobrazují pomocí malého okénka minimalizovaného v dolní liště. Program je sice anglicky, ale díky velmi jednoduchému nastavení je čeština téměř bezpředmětná.

Domovský web: www.gmailnotifier.com
komunikace/start.txt · Poslední úprava: 2011/07/17 00:00 (upraveno mimo DokuWiki)
www.chimeric.de Valid CSS Driven by DokuWiki do yourself a favour and use a real browser - get firefox!! Recent changes RSS feed Valid XHTML 1.0