FTP klienti

FTP klienty používají především webmasteři pro přenos dat na server webhostingu. Je ale možné použít je i např. ve firmách pro sdílení souborů.

FileZilla

FileZilla Client je multiplatformní klient pro protokol FTP vyvíjený pod licencí open source. Jeho binární soubory jsou dostupné pro operační systémy Windows, Linux a Mac OS X. Podporuje přenosy FTP, SFTP a FTPS (FTP přes SSL/TLS).

IW FTPort Client

Výkonný ftp klient, který se zabývá i bezpečností přenášených dat - toto rozšíření však není v základní verzi zdarma.

Podrobnosti:
Download: ftportx.exe
Domovský web: http://www.aion.cz/

FTP Commander

Jak samotný název tohoto programu napovídá, jedná se o FTP klienta, jehož grafické zobrazení se shoduje s velmi známým softwarem Total Commander. Znamená to tedy, že pracuje se soubory ve dvou vedle sebe přehledných oknech. Funkčností je zcela vybaven jako další produkty této kategorie.

Domovský web: www.internet-soft.com

Whiz FTP

Whiz FTP uspokojí především technicky nenáročné uživatele. Obsahuje pouze základní funkce sloužící pro download a upload souborů na váš server nebo web. Pomocí jednoduché okna a funkce ,,táhni a pusť“ je ovládání velmi intuitivní. Aplikace je pouze v anglickém jazyce.

Domovský web: www.whizsoftware.com

fireFTP

fireFTP je určen uživatelům internetového prohlížeče Mozilla Firefox. Jedná o doplněk po jehož nainstalování budete moci v prohlížeči lehce obsluhovat toho FTP klienta. Díky integraci do prohlížeče budete mít o všech stahovaných a uploadových souborech prvotřídní přehled ve stavové liště.

Domovský web: fireftp.mozdev.org

GoFTP

Tento méně známý FTP klient se vyznačuje především svojí rychlostí, kterou je schopen přesouvat data z počítače na váš server. Vybavení aplikace je jinak na standardní úrovni a ničím speciálním nepřekvapí. Program si kromě bezplatného domácí užívání můžete pořídit i do firmy o maximálním počtu 50 zaměstnanců.

Domovský web: www.goftp.com

Simple FTP Client

Na aplikaci Simple FTP Client nehledejte nic převratného, ba naopak. Program je určen pro velké začátečníky s FTP klienty a přenosem dat touto cestou. Jeho základní a intuitivní funkce jsou samozřejmě doprovázeny i velmi základním a jednoduše vypadajícím designem.

Domovský web: www.simple-ftp-client.com

Clear FTP 2006

Clear FTP 2006 patří mezi klienty, jejichž pracovní prostředí silně připomíná oblíbený nástroj Total Commander. Znamená to tedy, že pracujete ve dvou přehledných oknech. Silnou stránkou klienta je velké zabezpečení použitých a uložených hesel, s tím také spojená bohatá funkcionalita.

Domovský web: www.micropro.cz

Core FTP Lite

Core FTP Lite se vám na první pohled bude zdát možná trochu složitější, ale zdání klame. Pracovní prostředí je bohatě vybaveno a samotná aplikace vám umožní si prohlédnout stahované dokumenty ještě před finálním stažením ze serveru na disk. Program při instalaci nabízí pouze anglický jazyk.

Domovský web: www.coreftp.com

FTP Wanderer

Pokud vaše práce vyžaduje připojení a práci se soubory na více serverech, je tento klient určen právě pro vás. K tomu slouží vícevláknové prostředí, které připomíná ryze windowsového průzkumníka. Obsluha a práce se soubor je velmi snadná, v podstatě totožná s prací v klasickém průzkumníku.

LeechFTP

LeechFT je neznámý, ale poměrně velmi kvalitní FTP klient, který se vyznačuje bohatou funkcionalitou. Umožňuje stahovat několik souborů z různých zdrojů, umí vyhledávat na serveru v souborech pomocí funkce FTPSearch nebo navazuje na stahované a přerušované spojení. Velcí začátečníci se v této anglicky vytvořené aplikaci budou orientovat pravděpodobně jen s těží.

Domovský web: stud.fh-heilbronn.de

AceFTP Freeware

Jednou z dalších méně náročných variant FTP klienta je aplikace AceFTP Freeware, které je opět určena pro začátečníky. Skloubení jednoduchosti a bohatosti funkcionalit ocení především amatérští uživatelé FTP klientů. Aplikace podporuje všechny Windows operační systémy a je provozována v anglickém jazyce.

Domovský web: software.visicommedi a.com
ftp/start.txt · Poslední úprava: 2011/07/17 00:00 (upraveno mimo DokuWiki)
www.chimeric.de Valid CSS Driven by DokuWiki do yourself a favour and use a real browser - get firefox!! Recent changes RSS feed Valid XHTML 1.0